Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Samsun’da

Samsun 19 Mayıs Kamp Eğitim Merkezi’nde gençlere yönelik olarak temel fotoğrafçılık eğitimi verilecek. Başvurular 01-15 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan temel fotoğrafçılık eğitimi; 26 Şubat – 5 Mart 2016 tarihleri arasında, Samsun 19 Mayıs Kamp Eğitim Merkezi’nde yapılacak. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Fotoğraf Sanatı Kurumu Derneği’nin profesyonel fotoğraf sanatçısı eğitmenleri tarafından verilecek eğitim 7 gün sürecek.

Eğitimin iki günlük kısmı doğada uygulamalı fotoğraf çekimi şeklinde gerçekleştirilecek. 40 saatlik eğitim alacak olan 18-29 yaş aralığında 80 erkek katılımcıya, eğitimin sonunda “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Katılım Belgesi” verilecek.

Başvurular 01 – 15 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular değerlendirilirken www.gencgonulluler.gov.tr internet sitesine üye olup, bu site bünyesinde çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde yer alanlara öncelik verilecek. Eğitime katılacak kişilere 19 Şubat 2016’da sistem üzerinden bilgilendirme maili gönderilecek.

Eğitime profesyonel veya yarı profesyonel makineleri Katılacak olan kursiyerlerin ulaşım ücretleri Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim aracılığı ile gençlerin fotoğrafçılık konusunda yeni bilgi ve deneyimler kazanmaları, özgüvenlerini artırmaları, edindikleri kişisel ve sosyal beceriler dahilinde gönüllülük faaliyetlerine katılmalarının teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Eğitimin Amacı : Bu Eğitim ile gençlerin fotoğrafçılık konusunda yeni bilgi ve deneyimler ışığında özgüvenlerini arttırmalarını kişisel ve sosyal beceriler kazanmalarını ve gönüllülük faaliyetlerine katılmalarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Hedef Kitle : 18-29 yaş arasındaki erkekler

Eğitime Alınacak Kişi Sayısı : 80

Eğitimin Süresi : 7 gün (40 saat)

Eğitimin 2 günlük kısmı doğada uygulamalı fotoğraf çekimi ile gerçekleştirilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2016

Eğitimin Tarihi : 26 Şubat – 5 Mart 2016

Seçim: Eğitime katılacak kişilere kabul edildiklerine dair bilgi 19 Şubat 2016 günü sistem üzerinden gönderilecektir.

Daha önce www.gencgonulluler.gov.tr  internet sitesine üye olup bu site bünyesinde çeşitli gönüllülük faaliyetlerine katılmış olanlar öncelikli değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Katılımcıların Eğitime yarı profesyonel veya profesyonel makine ile katılımı zorunludur.

Katılım Belgesi: Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Katılım Belgesi verilir.

Konaklama ve Yemek: Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.

Ulaşım: Otobüs/Tren biletleri ödenecektir. Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü

Uyarı: Gönüllülere www.gencgonulluler.gov.tr adresine girmiş oldukları iletişim adreslerinden ulaşılacağından profil ve iletişim bilgilerinin tam ve doğru olması gereklidir. Profil ve iletişim bilgileri eksik olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Eğitime tam zamanlı katılım zorunludur.

Eğitim Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Fotoğraf Sanatı Kurumu Derneği’nin profesyonel fotoğraf sanatçısı hocaları tarafından verilecektir.

Eğitim Yeri: Samsun ili 19 Mayıs ilçesi Dereköy Beldesi (Katılımcılar belirlendikten sonra kişilerin mail adresine konaklama ve eğitim yerleri gönderilecektir.)

Eğitimde Yer Alan Konular:

 1. FOTOĞRAF
 • Fotoğraf nedir?
 • Fotoğrafçı Kimdir?
 • Fotoğrafçılık Tarihi
 1. FOTOĞRAF TEKNOLOJİSİ
 • Objektif
 • Makineler
 • Yardımcı Malzemeler
 1. FOTOĞRAFTA DEĞİŞKENLER
 • Diyafram
 • Enstantane
 • ISO
 1. IŞIK VE KOMPOZİSYON
 2. ÇEKİM TEKNİKLERİ
 3. SUNUM VE SERGİ HAZIRLAMA
 4. FOTOĞRAF VE ETİK

İlan Başvuru Tarih Aralıkları :
29.01.2016 / 15.02.2016

Faaliyet Tarih Aralıkları :
26.02.2016 / 05.03.2016

En Az Başvuru Yaşı: 18