Milli Takım nereye gidiyor…

FİFA Dünya sıralamasında 58. sıraya kadar geriledik…
Hey gidi günler hey! Daha 2002 yılında dünya kulüpler sıralamasında 3. sıraya kadar yükselmiştik, ama o zamanlar benim milli takımım senin milli takımın yoktu; oyuncular kulüplerine göre değil başarılarına göre seçilirdi.Hocalar ve yöneticiler kendilerini milli takımların üzerinde görmezdi.
Şimdi ise bir futbolcu A takımında milli takıma çağrılmazken daha B takımında forma giymeden milli takıma çağrılıyor.
Kendi takımında yedek bile olamayan oyuncular milli takımımızda kaptanlık yaptı,milli takıma çağrılma kriterleri arasına ‘kimin dostu’ bölümü açıldı, Uluslararası turnuvalarda kupalar kaldıran,madalyalar alan oyuncular milli takıma çağrılmadı.İlk kez Şampiyonlar Liginde final oynama başarısı göstermiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı milli takımdan men edildi. A milli takımımızın geleceğini oluşturması gereken alt yapı milli takımlarındaki sürekli hoca değişimi ve acemi hocaların işin başına geçirilmesi de cabası…
Bu kadar yanlışın da bazı sonuçları olacaktı tabi ki! 2000’li yıllarda bir Türk’ün farklı bir milli takımda oynamasını aklımızdan bile geçirmezken şuan Almanya, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Fransa, Danimarka, Avusturya, Rusya ve Belçika gibi ülkelerin milli takımlarında 67 Türk genci forma giyiyor. Bu milli takımların da hemen hepsi sıralamada Türkiye’nin üzerinde.
Tüm bunlar göz önüne alınarak yetkililerin ellerini taşın altına sokmaları ve yapılan yanlışlardan bir an önce dönülmesi gerekmektedir.