6 inç Galaxy Note 7 geliyor!

Büyük ekranlı telefonlar günümüzün gerçeği haline gelmişken, akıllı telefon üreticisi şirketler de birer birer phaplet türü cihazlar üretmeye devam ediyor. Bu türün de en önemli örneklerinden biri olarak gösterilen “Note” serisi de oldukça beğenildi.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung tarafından çok yakın bir dönem içerisinde piyasaya sürülecek olanGalaxy Note 7 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonun hakkında birbiri ardına söylentiler çıkmaya devam ederken biz de bu söylentileri ve bahsi geçen iddiaları sizlere aktarıyoruz. Son gelen iddialar ise söz konusu dev telefonun 6 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacağı yönünde. Telefonun halefinde ise 5.7 inçlik bir ekran olduğunu söylemekte fayda var.

galaxy-note-7-hangi-renklerle-gelecek

Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri

Samsung yeni amiral gemi modelini ağustos ayının ilk haftasında tanıtmayı planlıyor. Galaxy Note 6 yerineGalaxy Note 7 ismi ile gelerek algıları değiştirmenin planlarını yapan şirket yetkilileri, cihazın özelliklerinde de hiçbir şeyden kaçınmayarak devrin en güçlü akıllı telefonlarından birini piyasaya sürmenin planlarını yapıyor. Gücünü Snapdragon 823 işlemcisinden alacak olan cihazda 6 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı mevcut. Serinin son telefonu ayrıca 12 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamerası ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ayrıca telefon günümüzün akıllı cihazlarına oranla çok daha avantajlı gözüküyor. Zira Galaxy Note 7, 3.600 mAh bataryası ile kullanıcılarını hiç üzmeyecek!