Samsung SideSync nasıl kurulur?

Samsung‘un yeni teknolojilerinden biri olan SideSync, Samsung bilgisayarlar ve Android cihazlar arasında bağ kurmanın en etkileyici yolu. Samsung SideSync teknolojisiyle; Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri işletim sistemine sahip olan Samsung Android cihazları, Samsung ATIV TAB / ATIV BOOK ve ATIV ONE bilgisayarlarla senkronize kullanabiliyorsunuz.
Bu makalemizde sizlere, Samsung SideSync bağlantısının nasıl kurulacağını anlatacağız. Sözü daha fazla uzatmadan, SideSync kurulum aşamalarına geçelim.

Adım 1: Android Cihazınıza SideSync Uygulamalarını Yükleyin

Samsung SideSync teknolojisini kullanmak için öncelikle Samsung Apps aracılığıyla ulaşabileceğiniz SideSync ve Phone Screen Sharing uygulamalarını indirmelisiniz. Bu indirme işlemi için Samsung hesabı açmanız, hesabınız varsa giriş yapmalısınız.

samsung-side-sync-uygulamalar

Uygulamaları Android cihazınıza yükledikten sonra güncellemelerini yapmayı unutmayın.

Adım 2: Bilgisayarınızdaki Güncellemeleri Yapın

Samsung SideSync uygulamasının sorunsuz çalışması için, Samsung ATIV bilgisayarınızda bulunan SW Update yazılımını açıp karşınıza çıkan tüm güncellemeleri yükleyin. Bu işlem uzun sürebilir, ancak bilgisayarınızın güncellemelerini yapmanız sadece SideSync için değil, tüm yazılımların düzgün çalışması için büyük önem taşıyor.

sw-update-sidesync

Samsung SW Update ile bilgisayarınızı güncelledikten sonra, programlarınız arasında yer alan SideSync yazılımını açın. Yazılım sizden güncelleme yapmanızı isterse onaylayın ve güncellemeleri uygulayın. Artık Android cihazınızla bağlantı kurmaya hazırsınız.

Adım 3: Android Cihazınızla Bağlantı Kurun

Samsung SideSync teknolojisiyle, Samsung bilgisayarınızı ve Samsung Android cihazınızı ister USB bağlantısıyla, isterseniz Wi-Fi üzerinden eşleştirebilirsiniz. SideSync bağlantısını kurmak için, öncelikle bilgisayarınızdan SideSync yazılımını açın. Ardından telefonunuzdaki SideSync uygulamasını açın.

Eğer bağlantıyı kablolu yapmak istiyorsanız, her iki cihazda da SideSync yazılımları açıkken Android cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Bağlantı çeşidi sorulduğunda USB’yi seçin. Artık bilgisayarınızın klavyesi ve mouse’u ile Android cihazınızı kontrol edebilir, ya da bilgisayarınızın ekranında Android cihazınızın sanal yansımasını kullanabilirsiniz.