Samsun’da İnşaat Fuarı Düzenlenecek

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Mimarlar Odası, Makina Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası işbirliği ile hazırlanan “Samsun İnşaat 2015 Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı” 02-05 Nisan 2015 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Son yıllarda gözle görünür önemli gelişmeler yaşanan Samsun, Karadeniz Bölgesi için önemli bir merkez haline geldi. Önümüzdeki dönemde 33 bin kişilik stadyum inşaatı, tercihli yol inşaatı, nitelikli konut projeleri, raylı sistem yatırımı, yeni otel yatırımları, yeni sanayi tesisi yatırımları gibi birçok proje hayata geçirilecek olması Samsun’u sektörde önemli bir pazar haline getirecek. Aynı zamanda tüm bu gelişmeler karşı kıyıdaki ülkeler dahil tüm Orta Doğu ülkelerinin dikkatini çekerek şehirdeki yabancı yatırımcıların sayısını giderek artırıyor.

Samsun İnşaat fuarı ise tüm bu gelişmelerin devamlılığını sağlayarak yerli yabancı birçok yatırımcıyı şehirde ağırlamayı hedefliyor. Yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz, dekorasyon malzemeleri, iş makineleri ve servisleri, mühendislik hizmetleri gibi birçok konuda ülkenin en önemli markalarının yer alacağı fuar, sektörün bölgedeki gelişimine önemli katkı sağlayacak. Aynı zamanda müteahhitler ve iç tedarikçileri, mimarlar, mobilya dekorasyon, makine, elektrik elektronik, alüminyum, plastik sanayinde faaliyet gösteren firmaları temsil eden ziyaretçiler Samsun’da İnşaat fuarında buluşacak.

Fuar, 2-3-4 Nisan tarihlerinde 10.00-20.00, 5 Nisan günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Samsun Haber