90’ların yıldızı Enya 7 yıl sonra…

Dünyayı kasıp kavurduğu 1990’lı yıllarda Türkiye’de de hayli popüler olan İrlandalı efsane müzisyen Enya, yedi yıl aradan sonra ‘Dark Sky Island’ adlı yeni albümüyle döndü.

İrlandalı efsane müzisyen Enya’nın sekizinci stüdyo albümü ‘Dark Sky Island’, EMI–Universal Music Türkiye etiketiyle ve Radyo Voyage işbirliğiyle bugün çıktı!

Enya hayranlarının yedi yıldır beklediği albümün çıkışı, Enya tarafından eylül ayında resmi internet sitesinde duyurulmuştu. Albümden şimdiye kadar ‘Echoes In Rain’ de dahil olmak üzere üç single çıktı. Albümden yayınlanan diğer single’lar ‘The Humming…’ ve ‘So I Could Find My Way’ olmuş, müziksevelerin merakı bu single’larla üst noktaya taşınmıştı.

Verdiği bir röportajda yeni çıkacak albümle ilgili çok heyecanlı olduğu gözlenen Enya, “Bilirsiniz, albümü hazırlarken belli bir aşama vardır ve artık kendinize bir çıkış tarihi belirlemek zorunda kalırsınız. Bu tarih belirlendikten sonra üzerinde çalışılacak küçük detaylar süreci daha da heyecanlandırır” sözleriyle ‘Dark Sky Island’ için ince eleyip sık dokuduğunu belirtiyor.

Enya, bu albümün farklı yolculukların bir araya geldiği bir albüm olduğunu, ancak daha önce yaptıkları gibi tematik bir albüm olmadığını belirtti. Ona göre bu albüm yalnızca farklı alanlardan yolculukları birbirine bağlıyor. Albümün Deluxe versiyonunda müzikseverleri ‘Solace’, ‘Pale Grass Blue’ ve ‘Remember Your Smile’ olmak üzere 3 yeni Enya şarkısı daha bekliyor olacak.

Daha fazla Enya şarkısı dinlemek için:

Spotify: http://spoti.fi/1MnwLwL
Deezer: http://bit.ly/1RT8Gl1
YouTube: http://bit.ly/1SNbgK7
Turkcell Müzik: http://bit.ly/1Y8CEFo

Ayrıntılı bilgi için:
http://enya.com/
https://www.facebook.com/officialenya
https://twitter.com/official_enya
https://www.instagram.com/official_enya/