Akordeon ve multimedya buluşması

Akordeon sanatçısı Pascal Contet ile güncel sanatçı Miguel Chevalier, 27 Kasım gecesi Borusan Müzik Evi’nde izleyicilere farklı bir çağdaş müzik deneyimi yaşatacak…

Borusan Müzik Evi 27 Kasım Cuma gecesi, yirmi yılı aşkın süredir çağdaş müziğin yaratımında önde gelen isimlerinden olan Pascal Contet ve güncel sanatın kendini kanıtlamış ismi Miguel Chevalier notalarının buluşmasına sahne olacak. Etkinlik, akordeoncudan gelen kadife ses ve multimedya sanatçısının imajlarıyla ortaya çıkan bir birleşim. Pascal Contet’in müziğine yanıt olarak Miguel Chevalier ve ekibi tarafından kullanılan teknolojiyle üretilen görüntüler, müzisyen ve imajlar arasındaki etkileşimi ortaya çıkarıyor. Doğaçlama müziğin verdiği hayat ve hareketin akışıyla notalar adeta bir fırçaya dönüşüyor.
Pascal Contet, çalışmalarıyla 20 yılı aşkın bir süredir çağdaş müziğin yaratımında önde gelen isimlerden biri ve Fransa’da bu türün öncüsü olan bir isim. Neredeyse 300 yeni yapıtta adı bulunan sanatçı, elektronik müzikten tiyatroya, yeni ve yenilikçi müzikten medya yapımlarına kadar pek çok alandaki sanatçıyla başarılı işbirlikleri gerçekleştirdi. Miguel Chevalier ise 1978’den bu yana sanatsal anlam üretmek üzere bir araç olarak kullandığı bilgisayarlara odaklanıyor. Bu tercihi sanatçıyı kısa sürede uluslararası sahnede sanal ve dijital sanatın öncülerinden biri haline getirdi.

Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen 27 Kasım gecesi 21.00’de gerçekleşecek etkinliğin biletleri Biletix, Borusan Kültür Sanat ve (konser günleri saat 18.00’den itibaren) Borusan Müzik Evi’nde.