AyşeDeniz Nirvana çalıyor

Londra Kraliyet Müzik Akademisi mezunu AyşeDeniz Gökçin, Nirvana şarkılarını klasik müziğe uyarladığı projesiyle Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde

AyşeDeniz Gökçin ve arkadaşları Nirvana Project ile izleyecileri 1990’ ların rock grubu Nirvana‘ nın solisti Kurt Cobain’ in iç dünyasına götüren bir yolculuğa davet ediyor. Klasik, Grunge ve Elektronik müziği birleştirerek yepyeni, tanımlanamayan bir tarzla klasik müziğe farklı bir soluk getiren, Londra Kraliyet Müzik Akademisi mezunu AyşeDeniz Gökçin bu projesinde Kurt Cobain‘in karmaşık iç dünyasını piyano ile ifade ederken, müzik yapımcısı Ivan Shopov’un ritimleri ve dansçı Ekin Bernay’ın koreografisiyle de hayat buluyor.

Eastman School of Music’ te lisansını, Royal Academy of Music’te ise yüksek lisansını tamamlamış olan AyşeDeniz, ilk koncerto icrasını 9 yaşında Gordion Oda Orkestrası eşliğinde J.S Bach’in 5. Klavye Koncertosu ile yaptı. Moskova Kremlin Sarayı ve Christ The Saviour Katedrali, Verbier L’Eglise, Londra Duke’s Hall, Steinway Hall ve Kings Place, Kiev Açık Hava Tiyatrosu ve Lysenko Hall, Fort Worth PepsiCo Hall, Rochester Kilbourn Hall, Aspen Harris Hall,  Santa Barbara Lehmann Hall ve Kuzey Kıbrıs Bellapais Antik Manastır’ında çaldı.

Kesinlikle kaçırılmaması gereken bu özel konser 7 Kasım’ da Leyla Gencer Opera Ve Sanat Merkezi’n de 20:30’ da… Etkinlik biletleri  gişede ve www.biletix.com ‘da satışa sunuluyor.