Bir tuhaf imza kampanyası: Phil Collins müziğe dönmesin!

Genesis solisti, bir dönemin ünlü rock müzisyeni Phil Collins’in yeniden müziğe döneceğini açıklamasının ardından Change.org’da bir kampanya başlatıldı: Dünyada yeterince acı var, Phil Collins müziğe dönmesin!

Emekliliğe bir son verip yeniden sahalara dönme kararı aldığını açıklayan İngiliz müzisyen Phil Collins hakkında şaşırtıcı bir imza kampanyası başlatıldı. Online imza toplama sitesi Change.org’da başlatılan ve Birleşmiş Milletler’e hitap eden kampanya, Phil Collins’in müziğe dönmesinin engellenmesini talep ediyor. Rock grubu Genesis’in solisti ve bateristi olarak tanınan, 1951 doğumlu rock ve pop müzisyeni, Rolling Stone’a verdiği röportajda yeni bir solo kayıt yapacağını, yeniden yola çıkmaya hazır olduğunu söylemişti. Collins’in son albümü ‘Testify’ 2002’de yayımlanmıştı.

Müzisyenin ‘durdurulması’ talebiyle başlatılan imza kampanyasına sadece 250 kişi destek vermiş. Kampanya çağrısındaki cümleler de ilginç: ‘Phil Collins durdurulmalı’ diyen kampanya metninde “Phil Collins artık emekli olmadığını duyurdu. Bu dünyada yeteri kadar ızdırap var. Bu durdurulmalı” denildi. Karşılığındaysa hayranlarından sert yanıtlar geldi. Birinde “Gelecek nesiller Phil Collins’i özgürce yaşayabilmeli” denildi.
Müzisyen bu kararının nedeninin şu anda 10 ve 14 yaşında olan oğulları Nick ve Matt olduğunu söylemişti: “Babalarının ne yaptığını görmelerini istiyorum. Sahnede olduğum son dönemde onlar henüz bebekti. Müziğimi seviyorlar ve yeniden yaparak onların da bunun tadını çıkarmasını istiyorum.”