Dağlarına bahar gelmiş memleketin: Kışyarı’na dönüş!

Duyduk duymadık demeyin, ‘Game of Thrones’ (Taht Oyunları) dizisini sıkı takipte olan ‘Watchers On The Wall’dan, altıncı sezona dair yeni bir havadis var. İhtimal olarak dahi olsa ‘spoiler’ duymak istemeyenler okumasın…

‘Game of Thrones’ hayranlarının kalbi bu dedikoduyu kaldırmaya hazır mı bilmiyoruz ama bizden duyurması: Dizinin hayranlarının yürüttüğü ve dönem dönem setten, gelecek sezonlara dair çeşitli iddia-haberler öne süren ‘Watchers On The Wall’un son haberine göre Stark’lar altıncı sezonda Winterfell Kalesi’ne dönüyor! Web sitesinde yer alan açıklamada, dizinin Kuzey İrlanda’da setindeki kaynaklarından aldıkları bilgiye göre Winterfell’deki (Kışyarı) dış çekimlerde Sansa, Jon Snow, Ramsay ve Littlefinger görüldüğü belirtildi. Sitenin kaynaklarına göre bu dört karakterin rol aldığı bir sahne prova edildikten sonra çekimlere geçildi. İddiaya göre daha sonra Winterfell kapısında bir dev belirip ve içerideki insanlar da bu devle savaşmaya başladı.

Sansa Stark ve Littlefinger
Dizinin en son yayımlanan 5. sezonunda, Stark Hanedanı’nın kalesi olan kuzeydeki Winterfell hâlâ Bolton ailesinin elindeydi. Ned Stark’ın hayatta kalan iki kızından biri olan Sansa da uzun süre Ramsay Bolton tarafından tutsak edildikten sonra son bölümde kaçmayı başarmıştı.

Dizinin hayranlarının akıbetini en çok merak ettikleri karakter ise aynı bölümde Gece Nöbetçileri tarafından bıçaklanan Jon Snow.