Engin Akyürek Uluslararası Emmy Ödülü’ne aday gösterildi

TV ve sinema oyuncusu Engin Akyürek, ‘Kara Para Aşk’ dizisindeki rolüyle, 19 ülkeden oyuncuların ekran performansını değerlendiren Uluslararası Emmy Ödülü’ne aday gösterildi.

Sinema ve dizi oyuncusu Engin Akyürek, uluslararası kategoride TV’nin en iyilerini seçen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde aday gösterildi. Uluslararası Seul Drama Ödülleri’nde, ‘En İyi Aktör’ seçilen Akyürek, şimdi de Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Performans Sergileyen Aktör’ kategorisinde gösterilen dört adaydan biri. Akyürek’e adaylık ‘Kara Para Aşk’ dizisiyle geldi. Uluslararası Emmy Ödülleri’ne geçen sene de Akyürek’in aynı dizideki rol arkadaşı Tuba Büyüküstün, başka bir dizideki, ’20 Dakika’daki performansıyla aday gösterilmiş ancak ödül alamamıştı.

Televizyon dünyasına ‘Türkiye’nin Yıldızları’ adlı programla giriş yapan Akyürek ‘Yabancı Damat’, ‘Bir Bulut Olsam’ ve ‘Karayılan’ dizilerinde rol almış, ekrandaki asıl çıkışını ise ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı dizi ile yapmıştı. Akyürek daha sonra da ‘Kara Para Aşk’ta Tuba Büyüküstün ile başrolü paylaşmıştı.

TÖREN 23 KASIM’DA
Zeki Demirkubuz’un ‘Kader’ adlı filmindeki rolüyle 2006’da ÇASOD Oyunculuk Ödülleri’nde, 2007’de SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde ‘Umut Veren Sanatçı’ ödülünü alan Akyürek’in ayrıca çeşitli televizyon performansı ödülleri var.
Engin Akyürek’in Emmy’deki rakipleri ise Emilio de Mello (Psi – HBO, Latin Amerika), Maarten Heijmans
(Ramses – De Familie Film & TV, Hollanda), Rafe Spall (Black Mirror White Christmas, House of Tomorrow- Endemol Worldwide Distribution, İngiltere)
19 ülkeden 40 adayın 10 ayrı dalda yarışacağı Uluslararası Emmy Ödülleri’nin gala gecesi, 23 Kasım’da New York’ta, Hilton Oteli’nde yapılacak.