İtalyan sinemasından en yeni filmler

İstanbul’un kültür takviminde artık sağlam bir yer edinmiş olan İtalyan Sinemasıyla Buluşma etkinliği bu yıl, gazeteci ve sinema eleştirmeni Giorgio Gosetti tarafından oluşturulmuş en yeni ve kült filmlerinden bir seçkiyle perdelerini açıyor.

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ve Istituto Luce Cinecittà tarafından İtalya Büyükelçiliği ve İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’nun destekleriyle düzenlenen “İtalyan Sinemasıyla Buluşma” en yeni İtalyan filmleriyle, 27 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinlik boyunca İtalya’nın önde gelen eleştirmenlerinden ve sinema yazarlarından, Courmayeur Noir Festivali’nin kurucusu ve direktörü Giorgio Gosetti tarafından oluşturulan film seçkisi yılın son haftalarında sinemaseverlerle buluşacak.

İtalya ve dünyanın çeşitli festivallerinden ödüllerle dönen filmlerden oluşan gösterimler Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilecek. ‘Buluşma’ kapsamında 2015 yapımı İtalyan filmelri de gösterilecek. Ascanio Celesti’nin Yaşasın Gelin, Carlo Lavagna’nın bol ödüllü filmi Arianna, Giuseppe Gaudino’nun Anna  (Aşkınız Uğruna) Lamberto Sanfelice’den Klor gibi filmler bu kapsamda gösterilecek.