Salon’dan Arap ezgileri ve rock tınıları yükselecek

Haftasonu Salon İKSV’de Kanada&Lübnan işbirliğinin sonucu olan Suuns & Jerusalem in My Heart ile Arap ezgileri ve rock tınıları buluşması var. Cuma gecesi ise Can Güngör ve Cihan Mürtezoğlu solo performanslarıyla sahnede olacak.

Kanada, Lübnan ve İstanbul’dan Arapça, Türkçe, İngilizce tınılar bu hafta birbirine karışacak. Salon İKSV bu haftasonu solo projeleriyle Can Güngör ve Cihan Mürtezoğlu’nu, ardından bir Kanada&Lübnan buluşması olan Suuns & Jerusalem in My Heart’ı ağırlıyor.
Salon’da sahne 27 Kasım Cuma gecesi önce, saat 21.00’de Can Güngör’ün olacak. Birçok müzisyene davuluyla eşlik eden, aynı zamanda prodüktörlük de yapan Can Güngör, bütün enstrümanlarını kendisinin çaldığı ve ‘Olmadı Kaçarız’ plakçılıktan yayınlanan ilk solo albümü ‘Silik Düşler’i yayımlamıştı. Güngör’ün ardından saat 22.30’da sahneyi devralacaj olan Cihan Mürtezaoğlu ise Yasemin Mori, Ceylan Ertem, Pinhani ve Mabel Matiz’le aranjör besteci ve gitarist olarak çalışmış, ‘Künt’ ve ‘Sen Yağmur Dök’ projelerine imzasını atmıştı.

Can Güngör

Mekân cumartesi gecesi ise Arap ezgileri, doğaçlamalar ve modern rock tınılarının buluşmasına tanık olacak. 21.45’te dinleyiciyle önce Lübnanlı Jerusalem in My Heart buluşacak. 22.40’ta ise Kanadalı indie-rock grubu Suuns (Ben Shernie, Liam O’Neil, Max Henry ve Joseph Yarmush) da performansa dahil olacak.
Biletler Biletix ve İKSV ana gişesinde…