Yıldızlar anlatıyor: Seks sahneleri…

Hollywood’un yıldız isimleri rol aldıkları seks sahneleri çekilirken nasıl hissediyorlar? Kate Winslett’tan Hugh Grant’a ünlü oyuncular anlatıyor…

Seks sahneleri, sinema filmlerinin ve TV dizilerinin çoğu zaman en dikkat çekici, üzerinde en çok konuşulan kısımlarından oluyor. Hele ki sahnelerdeki performanslar dünyaca ünlü oyunculara aitse… Bu sahnelerde oynayan oyuncuların aslında nasıl hissettiği hakkında fikriniz var mı peki? ‘Game of Thrones’ ve ‘The Tudors’ gibi TV dizilerinde defalarca sevişme sahnesi çeken, çıplak sahnelerde görülen 33 yaşındaki aktris Natalie Dormer misal, hiçbir oyuncunun bu sahnelerde rahat hissettiğini düşünmediğini söylüyor. Women’s Health dergisine konuşan oyuncu, “Seks sahnelerini rahatlıkla söyleyen oyuncu yalan söylüyordur” diyor: “Hiç bir zaman daha az… Travmatik değil, az utanç verici de değil de… Bu sahneler biraz sakarca oluyor.  Seks sahnelerinin koreografisi seksi ve cazibeli olmaktan çok uzaktır. Olay tamamen kamera açılarıyla ilgili ve o anı defalarca kere tekrarlamanız gerekebiliyor. Tamamen zamanlama ve teknikle ilgili bir durum.”
Dormer, setteki seks sahneleri üzerine konuşan ilk isim değil. Gelin diğer yıldız isimlerin seks sahneleriyle ilgili neler dediklerine bakalım…

Kate Winslet: Gerçekten çarşafların arasına karışmış haldeyken yanınızdaki oyuncuya dönüp “Burada ne halt ediyoruz?” dersiniz. “Sevgili anneciğim, bugün işte şu şu kişinin testisi yanaklarıma değdi.” Bu sahneleri bu şekilde düşünürseniz etik olmaz.

Dakota Johnson: Seks sahnesi çekmek şehvetli ya da memnuniyet verici bir an değildir. Gerçekten çok sıcak olur, cinsel anlamda bir sıcaklık değil bahsettiğim, çok terli ve rahatsız hissedersiniz. Dahası (‘Grinin 50 Tonu’ filminde) ellerim, ayaklarım ve gözlerim bağlıydı ve o tuhaf aletle bana vuruluyordu. Duygusal olarak çok zordu.

Mila Kunis: Seks sahnesi çekmek zordur. Partnerinizin arkadaşınız, bir kadın ya da bir erkek olması fark etmez; sonuçta 100 kadar set ekibi de sizinledir. Size ışık yapan, pozisyonunuzu değiştiren ekip elemanları… Hiç rahat bir ortam değil.

Hugh Grant: Seks sahnelerinden, gerçekten sevişmediğimiz halde çok keyif alırım. Klasik yanıt “O hayır, etrafınızda o kadar çok teknik eleman varken seks sahneleri hiç seksi değildir” şeklinde oluyor. Ama ben bunu her zaman son derece tahrik edici bulurum.

Liam Hemsworth: Set ekibinin ve diğer oyuncuların önünde pantolonunuzu indirmek her zaman çok tuhaf bir durum. Sahne esnasında sorun yok, rahatsız hissetmiyorsunuz ama kestiğimizde ve ortalıkta iç çamaşırınızla kaldığınızda durum tuhaf ve rahatsız bir hale geliyor.

Lena Dunham: ‘Girls’ün ilk sezonundan sonra vücudu çıplak gösteren özel parçayı (nude patch) giymeyi bıraktım. O dizide vajinamın içini görmeyen tek erkek kalmamıştır. ‘Nude patch’ çok terletiyor ve sürekli düşüyor. Netice de erkek rol arkadaşlarım da bu durumu umursamıyor.

Anne Hathaway: Yabancıların karşısında soyunmak son derece utanç verici. Ama hayattaki pek çok şey gibi, bir süre sonra siz de herkes gibi alışıyor ve hatta eğlenmeye başlıyorsunuz.