Canik Belediyesi’ne ISO 9001 Belgesi Verildi

Canik Belediyesi 3 ay önce başlattığı TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Standardı kapsamında Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarını tamamlayarak, ISO 9001 kalite belgesi aldı.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, vatandaşa sundukları kaliteli hizmeti taçlandırdıklarını söyledi.
Vatandaş odaklı hizmet anlayışına sahip olduklarını ifade eden Genç, uluslararası bir yönetim standardı olan TS EN ISO 9001:2008 standardının şartlarını karşılayacak bir kalite yönetim sistemini belediyelerinde kurmak amacıyla bir süredir çalışma yaptıklarını anımsattı.
Söz konusu sistemin kurulması ve personelin buna adaptasyonunu sağlamak amacıyla eğitimler yaptıklarını da ifade eden Genç, “Biz belediye olarak zaten çok önceden kalite konusunda dünya standartlarını yakaladığımız için süreç çok kısa sürdü. Teknolojik yapısı ile dikkat çeken yeni hizmet binamızda kalite standardımızı ülkemizin ve dünyanın en önemli standartlar teşkilatlarından biri olan Türk Standartları Enstitüsü’nden aldığımız belge ile tescilledik” dedi.
Canik’in Türkiye’nin gözbebeği olduğuna vurgu yapan Genç, “Canik Belediyesi olarak TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Standardı Belgesi ile yeni bir ufuk açtık. Sunmuş olduğumuz belediyecilik hizmetlerinde, iyinin ve iyileşmenin sonu yok. Bundan hareketle kalitenin sürekliliğini sağlamak ve sistemimizi sürekli iyileştirmek temel amacımızdır. Elektronik Belge Yönetim Sistemi’nin ardından inanıyorum ki kalite belgesi alarak Canik Belediyesi’ni resmi olarak da uluslararası standartlarda bir seviyeye yükselttik. ” ifadelerini kullandı.

Samsun Haber