Canik’te Ramazan Bir Başka Geçiyor

Her yıl Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği Ramazan Günleri Etkinlikleri’nde binlerce kişiyi buluşturan Canik Belediyesi, bu yılki etkinliklerin 3. gününde Canik ve Samsunlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. ‘Ayrılıkların şairi’ olarak tanınan Ahmet Selçuk İlkan, Canik Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Günleri Etkinlikleri kapsamında Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda sahne aldı. 700’e yakın hit olmuş şarkının söz yazarı İlkan, bu şarkılar ve şiirlerle hazırladığı programıyla hayranlarını büyüledi.
ŞİİRDEN ŞARKILARA
İlk şiir albümü ile Türkiye’de bir ekolün öncüsü olan; şarkılarla, notalarla ve özel bestelerle şiirleri buluşturarak, şiiri durağan ve köhneleşmiş sunumlardan çıkaran Ahmet Selçuk İlkan, yazdığı ve şarkı haline gelen yüzlerce şiirini müzik eşliğinde seslendirirken, zaman zaman dinleyiciler de şarkılara eşlik etti. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile eşi Nimet Genç’in de yer aldığı “Şiirden Şarkılara” adlı müzikli şiir dinletisinde hayranlarıyla zaman zaman sohbet eden İlkan, “Ben yazmış olduğum şarkılarımın tamamına yakınını sabahçı kahvelerinde yazdım” dedi.

GENÇ’TEN BABALAR GÜNÜ HEDİYESİ
Ahmet Selçuk İlkan, şiir dinletisinin sonunda, meydanı dolduran binlerce kişi tarafından ayakta alkışlanırken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, şair Ahmet Selçuk İlkan’a ve dinletiye gelen kişilerden seçilen 6 kişiye Babalar Günü hediyesi verdi. Ramazan’ın birlik ve bareberlik ayı olduğuna işaret eden Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak düzenledikleri bu tür etkinliklerle insanlar arasında kardeşliğin, dostluğun, birlik ve beraberliğin pekişmesini amaçladıklarını söyledi.
İFTARINI VATANDAŞLARLA AÇTI
İlkan, programın ardından Başkan Genç’in makamına misafir oldu. Burada Başkan Genç’le sohbet eden İlkan, Canik Belediyesi’nin çalışmalarından etkilendiğini belirterek, Başkan Genç’i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Öte yandan, iftar öncesi vatandaşlara yemek de dağıtan ve her akşam olduğu gibi iftarını yine Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlarla birlikte açan Başkan Osman Genç, ulusal haber kanalı a haber’in canlı yayınına konuk oldu.
Samsun Haber