Milli Mücadele’ye Saygı Turu Samsun’dan Başladı

Erzurum Valiliği’ nin düzenlediği, Samsun Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün desteklediği, Kurtuluştan Dirilişe Milli Mücadeleye Saygı Bisiklet Turu Samsun Valiliği önünden başladı.

19 Temmuz 2015 tarihinde Samsun’ dan başlayan tura 12 kişilik ekip katılıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’ a çıkışıyla başlayan Kurtuluş Mücadelesi’ nde gerçekleştirilmiş olan Havza, Amasya, Sivas, Erzurum kongreleri anısına, ilk ayağı 23 Temmuz 2015 tarihinde, Türk Bayrağı’ nın Erzurum Valiliği’ ne teslim edilmesiyle tamamlanacak olan Milli Mücadeleye Saygı Bisiklet Turu etkinliği Samsun Valiliği önünden başlatıldı.

Tur öncesinde Erzurum’ a götürülecek olan Türk Bayrağı, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet İl Temsilcisi Mustafa Kocaman tarafından, Vali Yardımcısı Ali Galip Saral’ dan teslim alındı. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün de desteklediği organizasyona İdari İşler Şube Müdürü Erkan Özcan katıldı.

Samsun’ dan başlayarak Erzurum Valiliği’ ne kadar sürecek olan Bisiklet Turu süresince uğranılan her ilden temsili olarak toprak alınarak, 23 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Erzurum Kongre Binası’nda sergilenecek.

Samsun Etkinlik