Ulusoy Un İhracat Hedeflerini Aştı!

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, 2015 yılında 126 bin ton ihracat hedeflediklerini, yılı ise hedeflerini yüzde 27 aşarak 160 bin ton civarında tamamlayabileceklerini belirtti. Ulusoy Un olarak ülke ihracatının yüzde 5’ini karşıladıklarını, bu pazar payını kademeli olarak yüzde 100 artırarak ülke ihracatının yüzde 10’una ulaşmak için çalıştıklarını söyledi.
Artan talebi karşılayabilmek için Samsun Gıda Organize Bölgesi’nde günlük 600 ton buğday işleme kapasiteli üçüncü fabrika inşaatına devam ettiklerini belirten Ulusoy, ülkenin güney ve batı bölgelerinde de faaliyetlerini artırmak için farklı satın alma fırsatlarını değerlendirdikleri kaydetti.
Türkiye’nin jeopolitik konumunun ihracatta hızlı büyümenin en önemli nedenlerinden biri olduğunu belirten Ulusoy, “Güney komşularımızda ve Orta Doğu’da artan talep, Afrika kıtasında artan tüketim ile birleştiğinde önümüzdeki yıllarda da ihracattaki büyüme devam edecektir” dedi.
ULUSOY UN HAKKINDA
1989 yılında Samsun’da kurulan Ulusoy Un, Samsun ve Çorlu’da kurulan son teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinde toplam 27 bin metrekarelik kapalı alanda üretim gerçekleştiriyor. 2014 yılında cirosunu 921 milyon TL’ye yükselten şirket, İSO 500’de 472’inci sırada yer aldı. Bugüne kadar 5 kıtadan 80 ülkeye ihracat gerçekleştiren Ulusoy Un, TSE, ISO 9001, ISO 22000, ISO14001 ve Helal Gıda üretim sertifikaları ile Türkiye’nin ve dünyanın sağlıklı ve güvenilir un ihtiyacını karşılıyor.

Samsun Haber