Kenan Koç’un Söyleşi ve İmza Günü

Atakum Belediyesi katkılarıyla yazar/şair Kenan Koç söyleşi ve imza günü düzenliyor.

1949 yılında Samsun Çarşamba ilçesinde doğan Kenan Koç ilköğretim hayatını tamamladı. Lise eğitimi için Malatya Bölge Ziraat Okuluna giden Koç 1967 yılında mezun oldu. Lise hayatını tamamladığı yıl Samsun Çarşamba ilçesine memur olarak atandı. 1968 yılında İlhan Koç ile hayatını birleştirdi. Sırasıyla Varol, Yeşim ve Özlem adlarında üç çocuğu oldu.Hayata atıldıktan sonra, Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. İşletme Bölümünü biterek İşletmeci; 19 Mayıs Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Seracılık Bölümünü bitirerek Tekniker diplomalarını aldı. Çarşamba İlçesinde 5 yıl Köy Yolları Birliği Başkanlığı ve Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Temsil Kolu Başkanlığı yanı sıra: birçok dernek ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlendi. Hayatının en meşakkatli, kahır dolu günleri 1980 yılı Şubat ayında iltihak ettiğim askerlik ocağında geçti. Her şeyin zamanında yapılması gerektiğini öğrendiği yıllardı. Eş ve üç evladımı boynu bükük, özlemlerde bırakmanın ızdırabı 18 ay sürmüştü.
Askerlik terhisine müteakip Çarşamba İlçesindeki görevine 1987 yılı ortalarına kadar devam ederek, atandığım Samsun İli Tarım İl Müdürlüğü’nden 1997 yılı Haziran ayında emekli oldu. Bir ara Samsun Posta Gazetesinde köşe yazarlığı yanı sıra; sanat sayfa editörü olarak çalıştı. Şimdi ise Samsun Denge Gazetesinde köşe yazarıydı. Birçok edebiyat içerikli sosyal sitelerin müdaveyeni. Ayrıca TV. Kanallarında ve Radyo’lara canlı bağlantılarla katılmakta. 2014 yılında “Asılı Kalım Gözlerimde” ve 2015 yılında “Çığlıkların Valsi” adlı kitaplarının yazarıdır.

28 Kasım Cumartesi günü saat 18.00’da Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde Söyleşi ve İmza Günü düzenlenecektir. Tüm Samsun halkı davetlidir.

Samsun Etkinlik