Mor ve Ötesi Samsun Konseri

Türk rock müziğinin en önemli gruplarından Mor ve Ötesi, 31 Temmuz Cuma akşamı Hayal Kahvesi Samsun’da sahne alıyor.

Samsun’da açıldığı günden bu yana birçok konser düzenleyen Hayal Kahvesi Samsun, bu kez Türk rock müziğinin en önemli gruplarından Mor ve Ötesi’ni konuk ediyor. Temmuz ayının son akşamında sahne alacak olan grup müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Mor ve Ötesi Konseri nerede? Hayal Kahvesi Samsun (Piazza AVYM içerinde)

Tarih: 31 Temmuz 2015 Cuma

Kapı Açılış: 21.00

Bilet : 50 TL

Türk rock müziğinin en önemli gruplarından mor ve ötesi, 1996 çıkışlı Şehir ve 1999 çıkışlı Bırak Zaman Aksın albümleriyle rock sahnesi için fark yaratacak bir grup olacağını gösterdi. Gül Kendine isimli üçüncü albümünü 2001 yılında yayımlayan mor ve ötesi, 4. albümü Dünya Yalan Söylüyor ile 2004 yılında çeyrek milyonluk satış yakalayarak, Bir Derdim Var, Cambaz, Sevda Çiçeği gibi hitleriyle ülkedeki rock müzik geleneğini ve yol haritasını değiştirmiş ve bir devrim yapmıştır. Albümden, Mustafa Hakkında Her Şey filminde de yer alan Bir Derdim Var Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yılın şarkısı olarak seçilirken, Uyan şarkısının video klibi MTV World Chart Express listesinde 1 numaraya yükseldi.

Nitelikli söz ve şarkı yazımları, sıradışı konser performanslarıyla dikkat çeken grup, ısrarla savunduğu eşitlik, özgürlük, adalet kavramlarını sosyo-politik arenaya taşıyarak, 2000 yılı sonrasındaki barış ve demokrasi merkezli, savaş karşıtı hareketin ve birçok çevre odaklı kampanyanın öncülüğünü yapmıştır. 2005 senesinde plak şirketi Rakun’u kurarak tüm eser haklarını kendi himayesine alan mor ve ötesi, 2008 yılında TRT tarafından Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere seçildi. Eurovision şarkısı Deli, bir mor ve ötesi klasiği olarak grubun birçok Avrupa ülkesinde de tanınmasını sağladı.

Bugüne kadar 6 stüdyo albümü, 1 karışık albüm, 2 CD EP, 21 single/video klip yayınlayan, gerçekleştirdiği 5 Türkiye ve 3 Avrupa turnesiyle müziğini milyonlarca kişiye duyuran mor ve ötesi, 2010 yılında çıkan ve Araf, Sor, Yorma Kendini gibi hitleri barındıran Masumiyetin Ziyan Olmaz albümünün başarısının ardından yeni albüm kayıtlarını tamamladı.

Serdar Ateşer’in prodüktörlüğünde kaydedilen ve 2012 sonunda yayımlanan Güneşi Beklerken’den ilk single Oyunbozan, ikinci single ise albüme adını veren açılış şarkısı oldu.

Samsun Etkinlik